zabiegi estetyczne


Ostrzykiwanie twarzy, podawanie kwasu hialuronowego to iniekcje w tkankę podskórną.

Uważam, że tylko My, pielęgniarki najlepiej robimy iniekcje, a nie kosmetyczki, nawet najlepiej wykształcone. Tylko, że lekarze nie dopuszczą do tych zabiegów pielęgniarek dlatego, że jest to łatwy i szybki zarobek. Podejrzewam, że pielęgniarka czy położna nie wykona ostrzykiwania gorzej niż np dentysta czy ortopeda, bo założę się że ma większą wprawę w posługiwaniu się igłami.

Rezultaty utrzymują się przez około 3-6 miesięcy, zależnie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Zwykle znieczulenie nie jest konieczne, można jednak je podać na życzenie pacjenta. Zwykle substancję wstrzykuje się w kilka miejsc w bardzo małych ilościach.

W zależności od pierwotnej głębokości zmarszczki dobierana jest indywidualnie dla pacjenta właściwa dawka preparatu, który wprowadzany jest w miejsce powstania zmarszczki za pomocą strzykawki z cienką igłą. Z czasem drobne zmarszczki mimiczne pogłębiają się i utrwalają, co wpływa znacząco na estetykę twarzy. Zmarszczki te pojawiają się wcześnie, już u osób młodych, co jest związane z mimiką twarzy.

W ten sposób odmładzana jest zarówno twarz, jak i dekolt , szyja a także dłonie Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd, jędrność i witalność. Preparat wiąże wodę wypełniając w ten sposób wolne przestrzenie w tkance i zwiększając nawilżenie skóry. W zależności od wyjściowej głębokości zmarszczek lekarz dobiera odpowiednią dawkę, aby w najbezpieczniejszy sposób, skutecznie usunąć dodające lat zagłębienia w skórze.

Substancja działa miejscowo, rozluźniając i wygładzając zmarszczki. Zmarszczki mimiczne), powstałe jako efekt mimiki twarzy, można skutecznie usunąć za pomocą toksyny. W terapii stosuje się najczęściej serię trzech zabiegów, ponawianych co miesiąc, przy czym cena każdego z nich wynosi średnio 1,5-2 tys.

Laser frakcyjny jest w stanie nie tylko usunąć przebarwienia , ale i zredukować blizny, rozszerzone skóry czy zmarszczki. W ten sposób zabieg uruchamia naturalne procesy regeneracyjne - pod wpływem mikrouszkodzeń skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny. Mając na celu redukcję zniszczeń spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce, warto zastosować laser frakcyjny, który przez podgrzanie skóry powoduje jej kontrolowane uszkodzenie.

Po 40-tce nierzadko pojawia się również problem plam posłonecznych, dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć laserowego fotoodmładzania skóry. Sama iniekcja, czyli kontrolowane uszkodzenie tkanek, pobudza naturalne procesy regeneracji. Osocze bogatopłytkowe, dzięki czynnikom wzrostu, stymuluje produkcję kolagenu.

Jeżeli skóra, mimo upływu czasu, nie wymaga wyraźnego wygładzenia, a raczej rewitalizacji, wskazany jest zabieg Regeneris, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym , tj. preparatem płytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta. Usuwając zmarszczki na czole, wokół oczu i ust, należy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych za każdy z wymienionych obszarów. Efekty utrzymują się średnio przez pół roku, a cena zabiegu zależy od ilości zużytego preparatu.

Mówiąc najprościej jak się da, toksyna botulinowa relaksuje mięśnie, wygładzając wybrane obszary twarzy. Preparat, w zależności od miejsca, w których się go wstrzykuje, likwiduje zmarszczki na czole, między brwiami, zmarszczki palacza wokół ust czy kurze łapki. Czasem najlepszym, bo sprawdzonym, szybkim i skutecznym rozwiązaniem jest jednak iniekcja toksyny botulinowej, czyli osławionego botoksu.

Jest to niechirurgiczna alternatywa dla liposukcji i lipolizy iniekcyjnej, bez drakońskiej diety i intensywnych ćwiczeń fizycznych! EXILIS to innowacyjna metoda dająca spektakularne efekty w postaci redukcji cellulitu, zmniejszenia obwodu ciała, ujędrnienia oraz wygładzenia skóry.

Top