medycyna estetyczna


Tuż przed aplikacją wybranego produktu kosmetycznego na włosy należy go wymieszać na dłoni z odrobiną żelu hialuronowego, stosując następnie kosmetyk tak jak zwykle. Przy jego pomocy można zminimalizować widoczność drobnych zmarszczek, zabezpieczając przy okazji skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr i promienie słoneczne.

Podczas zabiegu czasowo paraliżuje się mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Efekty zabiegu są od razu widoczne, a cera staje się gładka, nawilżona i pozbawiona zmarszczek. Jak w każdym przypadku, gdzie zachodzi ingerencja w nasze ciało, warto skonsultować się z osobą kompetentną w tym zakresie.

Cząsteczki wstrzykniętego kwasu hialuronowego zachowują się jak elementy budulcowe naturalnych tkanek. Efektem działania kremów z kwasem jest uzyskanie dużo gładszego i delikatniejszego naskórka oraz uzyskania efektu zdecydowanie młodszej skóry. Niestety, wraz z upływem lat, jego zawartość maleje, co bezpośrednio przyczynia się do procesu starzenia skóry oraz pojawiania się zmarszczek.

Jak się okazuje, szkodliwość kwasu hialuronowego jest oceniania pod katem procesu powstawania, techniki podania oraz reakcji preparatu na skórę. Choć nie jest tak efektywny, jak wprowadzanie kwasu bezpośrednio do komórek również poprawia kondycję skóry. Pacjent ma także możliwość uwydatnienia ich konturu oraz wypełnienia płytkich zmarszczek wokół ust.

Wraz z upływem lat zawartość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, co powoduje starzenie się skóry, jej wiotczenie, utratę elastyczności i powstawanie zmarszczek. Dodatkowo zwalcza wolne rodniki, oczyszcza skórę ze stanów zapalnych i chroni ją przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak: ostre słońce, silny wiatr, czy niska temperatura. Tu zwraca się uwagę na takie składniki jak soja i jej przetwory, herbata zielona, owoce, warzywa i pozostała żywność bogata w związki antyoksydacyjne (flawonoidy).

W badaniach przy doustnym podaniu omawianych suplementów widoczna była poprawa w parametrach jakościowych zarówno skóry, jak i stawów. Inna klasyfikacja dzieli produkty z kwasem ze względu na wielkość cząsteczek (drobno- oraz wielkocząsteczkowe). Wcześniej jako wypełniaczy używano parafiny, gumy, lateksu, tkanek jak np. tłuszczowa, kolagenu.

Tak długo, jak będziesz oceniać swoją wartość przez pryzmat rozstania - będziesz cierpieć. Są silne, uprzejme i jak koty, zawsze spadają na cztery łapy :). W przypadku ostrzykiwania twarzy w ramach wypełnienia zmarszczek lub poprawienia owalu twarzy, efekty widoczne są natychmiast.

Żele na bazie kwasu są stosowane do wypełnienia ubytków w tkankach i zmarszczek oraz powiększania ust i piersi. Wraz z wiekiem ubywa tego płynu, wiązania wody nie są już takie mocne jak kiedyś. Wiążąc wodę w naskórku, zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz nadaje skórze elastyczności i sprężystości.

Należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii jak i u człowieka. Jednak tak, jak w przypadku każdego innego kwasu, i ten trzeba na sobie najpierw przetestować. Niestety wraz z upływem lat jego poziom znacznie maleje, przyczyniając się między innymi do powstawania zmarszczek i utraty elastyczności skóry.

Idealnie się wchłania i dociera tak do powierzchniowych jak i głębszych warstw skóry, zachowując przy tym maksymalną zdolność do wiązania wody w skórze. Posiada dwukrotnie wyższe zdolności nawilżające w porównaniu z kwasem HMW, a wzrost nawilżenia skóry utrzymuje się przez 3 dni po aplikacji. Skóra jest zatem doskonale nawilżona zarówno od wewnątrz jak i zabezpieczona przed uciekaniem wody z warstwy rogowej naskórka.

Top